özel güvenlik hakları  özel güvenlik haberleri  özel güvenlik sınav sonuçlar işçi hakları  iş hukuku  İŞ avukatı,işçi davları ,güvenlik-iş sendikası,öz-iş sendikası,hak-iş,türk-iş

Bu haber 30 Aralık 2018 13:04:41 Tarihinde eklenmiştir. 256 Defa Okundu.

Sendika Üyesini İlgilendiren Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

20 Bin 27 Sendika Üyesini İlgilendiren Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı Ziraat Bankası ile Öz Finans İş Sendikası arasında 2019 ve 2020 yılını kapsayan 20 bin 27 sendika üyesini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Sendika Üyesini İlgilendiren Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

 

Ziraat Bankası ile Öz Finans İş Sendikası arasında 2019 ve 2020 yılını kapsayan 20 bin 27 sendika üyesini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. Ziraat Bankası çalışanları, Kasım ayı enflasyonu baz alınarak enflasyon artı 2 ve alt grup çalışanlara enflasyon artı 4 oranında zam ve bazı sosyal haklar elde etti.

Ziraat Bankası ile Öz Finans İş Sendikası arasında 20 bin 27 sendika üyesini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. Öz Finans İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet Eroğlu, ekonomik olarak oldukça sıkıntılı bir yıl olan 2018'de hayal gibi görülen enflasyonun üzerinde alınan zamlardan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a, Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın'a teşekkür etti.

Ziraat Bankası Eğitim Bölüm Başkanlığında gerçekleşen imza töreninde imzaları Öz Finans İş Sendikası Genel Başkanı Eroğlu, Öz Finans İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ali Kılıç, Ziraat Bankası İnsan Kaynakları Grup Başkanı Fikrettin Aksu, Ziraat Bankası İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı Himmet Aksoy attı. İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı Himmet Aksoy, toplu iş sözleşmesinin kazanımları ile ilgili bir sunum yaptı. Aksoy, sendika üyesi olan banka çalışanlarına zamlara ek olarak aylık 140 lira ek ödeme, Para Grup Merkezi'nde çalışanlara ise aylık 75 lira ek ödeme yapılacağını anlatarak, kazanımları açıkladı.

Ziraat Bankası İnsan Kaynakları Grup Başkanı Fikrettin Aksu, "Belli bir refah puanı üzerinden belli bir mutabakata ulaştık. İyi bir sözleşme olduğunu düşünerek herkese hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Öz Finans İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ali Kılıç ise, Türkiye'nin bulunduğu ekonomik durum içerisinde sağlanan mali hakların kayda değer artışlar olduğunu belirterek, "Bankamız sendikanın taleplerine çok olumlu yaklaştı. Genel Müdürümüz Sayın Hüseyin Aydın, taleplere çok olumlu yaklaşarak aynı görüşte olduklarını beyan ettiler ve bu sonuçlar alındı" ifadelerini kullandı.

Bu yılın Türkiye ekonomisi için oldukça sıkıntılı bir yıl olduğunu anlatan Öz Finans İş Sendikası Genel Başkanı Eroğlu, şunları kaydetti:

"İki defa döviz artışı sıkıntısı yaşandı. Sadece döviz artışı ile bu kalmıyor. Yabancı paralar değer kazanırken Türk parası değer kaybediyor, bunun ile enflasyon artıyor, fiyatlar genel seviyesi artıyor, kriz eve kadar yansıyor. Maalesef böyle bir dönemde bir sendika için toplu iş sözleşmesi imzalamak oldukça zor olan bir şey. Ondan dolayı enflasyon üstüne bir zam alınmanın zor olduğu ve yüzde 7 zam alınacağı yönünde üyelerimizden de birçok paylaşım aldık. Biz taleplerimizi bankaya ilettiğimizde virgül dahi oynatılmadan kabul gördü. Zam talebimizi yaptığımızda Genel Müdürümüz Sayın Hüseyin Aydın destek vererek olduğu gibi kabul gördü. Kasım enflasyonu artı 2 hayal deniyordu ama bütün arkadaşlarımıza uygulanacak. Enflasyon artı 4 ise alt grup arkadaşlara yani asistan, güvenlik birimlerinde çalışanlara uygulanacak. 2 yıllık bir sözleşme imzaladık. Gelecek yıl da yine enflasyon artı 2 ve 4 olarak uygulanacak. Bankamızda, sendikamızda çalışanların lehine bir karar aldı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak'a, Ziraat Bankası Genel Müdürümüz Sayın Hüseyin Aydın'a, İnsan Kaynakları Grup Başkanımız Fikrettin Aksu'ya, İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı Sayın Himmet Aksoy'a ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum." - ANKARA

 

Yorum Yap
İŞÇİ-SENDİKA
 Patronların emek düşmanlığı: EYT'lilerin kıdem tazminatına göz diktiler
Patronların emek düşmanlığı: EYT'lilerin kıdem tazminatına göz diktiler
Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) emeklilik haklarının verilmesi için mücadele ederken, patronlar yaşı beklemek üzere emekliye ayrılanlara kıdem tazminatının da ödenmemesini talep etti.
Sendika ile apartman yönetimi arasında anahtar krizi
Sendika ile apartman yönetimi arasında anahtar krizi
Adalet Büro-Sen ile genel merkezlerinin bulunduğu binadaki apartman yönetimi arasında sendika yönetici ve üyelerine dış kapı anahtarının verilmemesi üzerine kriz çıktı.
Kadro Alan Taşeron TİS İmzaladı! En Düşük Maaş 3 Bin 500 Lira Oldu
Kadro Alan Taşeron TİS İmzaladı! En Düşük Maaş 3 Bin 500 Lira Oldu
Taşeron şirketlerden belediye şirketine geçen işçilere en düşük maaş 3 bin 500 lira oldu.
Binali yıldırım’dan kit’lere kadro sözü
Binali yıldırım’dan kit’lere kadro sözü
Hak-İş Konfederasyonunun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile dün düzenlediği “Fıtratta Farklılık Haklarda Eşitlik” temalı konferans dün İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı. Konferansın konuğu olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım‘ın gündeminde kadro alamayan taşeronlar ve KİT‘ler de vardı.
Gebze'de Flormar kozmetik işçileri, 297 günlük eylemi sonlandırdı
Gebze'de Flormar kozmetik işçileri, 297 günlük eylemi sonlandırdı
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, sendikalı oldukları gerekçesiyle kozmetik firması tarafından işten çıkarılan 132 işçinin 297 gündür sürdürdüğü eyleme, işverenin yasal haklarını ödeme kararının ardından son verildi
Orman işçilerinin ‘Hamiyet Abla’sı Seçilerek göreve gelen sendika başkanı Hamiyet Boyacı
Orman işçilerinin ‘Hamiyet Abla’sı Seçilerek göreve gelen sendika başkanı Hamiyet Boyacı
Üyelerinin yüzde 95'inin erkek olduğu bir emekçi kitlesini 10 yıldır temsil eden Öz Orman İŞ İzmir Şube Başkanı olan Hamiyet Boyacı, gece gündüz demeden kimi zaman bir dağın zirvesindeki yangın gözetleme kulesinde, kimi zaman ormanların en ücra köşesindeki yangın ekibinde çalışan işçilerle bir araya geliyor. Bin 250 orman işçisinin 'Hamiyet Abla'sı, telefon geldiğinde üzerine yeleğini, ayağına da spor ayakkabılarını geçirip işçilerin dertlerine çözüm buluyor.
 Sorusuna sadece DİSK yanıt verdi; Türk-İş ve Hak İş sessiz
Sorusuna sadece DİSK yanıt verdi; Türk-İş ve Hak İş sessiz
Sendika yöneticileri ne kadar ücret alıyor’ sorusuna sadece DİSK yanıt verdi; Türk-İş ve Hak İş sessiz
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kamu çalışanlaerı için maaş açıklaması
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kamu çalışanlaerı için maaş açıklaması
Kamu kurum ve kuruluşlarında sürekli işçi kadrolarına, mahalli idare şirketlerinde işçi statüsüne geçirilen işçilerin ücretlerine uygulanacak zamların hesaplanması hakkında duyuru
KİT'lerdeki taşeron işçilerden kadro talebi
KİT'lerdeki taşeron işçilerden kadro talebi
TEDAŞ, EÜAŞ ve TEİAŞ'ta taşeron işçi statüsünde çalışan 4 bin 278 kişi "taşeron düzenlemesinin eksik ayağının tamamlanması" için Cumhurbaşkanlığına dilekçe gönderdi.
Taşeron İşçileri İlgilendiren Madde Mecliste Kabul Edildi
Taşeron İşçileri İlgilendiren Madde Mecliste Kabul Edildi
Taşeron işçilerin merakla bekledikleri kıdem tazminatı ile ilgili detayların yer aldığı maddeler tartışılmak ve karar bağlanmak için meclis gündemine gelmeye devam ediyor.
KİT’lerde taşeronlara kadro yok
KİT’lerde taşeronlara kadro yok
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sivas mitinginde “KİT’lere kadro verdik” diye azarladığı taşeron işçilerin kadro alamadığı ortaya çıktı. CHP Milletvekili Gürer’in soru önergesini yanıtlayan Bakan Cahit Turhan, Devlet Demiryollarında çalışan 2 bin 797 işçinin hiçbirine kadro verilmediğini bildirdi.
Hak – İş Başkanı Mahmut Arslan’dan taşeron işçiler için Cumhurbaşkanlığına ziyaret gerçekleşti.
Hak – İş Başkanı Mahmut Arslan’dan taşeron işçiler için Cumhurbaşkanlığına ziyaret gerçekleşti.
Cumhurbaşkanlığı’na Taşeronlar ZiyaretiHak – İş Başkanı Mahmut Arslan’dan taşeron işçiler için Cumhurbaşkanlığına ziyaret gerçekleşti. Kadro dışında kalan işçiler gündemdeydi. Strateji ve bütçe sorunları konuşuldu.

HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
3°C / 0°C
Durum
Kar Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:31
Güneş
06:58
Öğle
13:18
İkindi
16:42
Akşam
19:26
Yatsı
20:46
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?

Kapat