özel güvenlik hakları  özel güvenlik haberleri  özel güvenlik sınav sonuçlar işçi hakları  iş hukuku  İŞ avukatı,işçi davları ,güvenlik-iş sendikası,öz-iş sendikası,hak-iş,türk-iş

Bu haber 16 Kasım 2018 17:27:43 Tarihinde eklenmiştir. 1097 Defa Okundu.

Okulların güvenliği kadınlara emanet

İçişleri Bakanlığı'nca başlatılan "Güvenli Okul Güvenli Gelecek" projesi kapsamında, Kırklareli'ndeki birçok okulun güvenliğini, kadın güvenlik görevlileri sağlıyor.

Okulların güvenliği kadınlara emanet

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla geçen yıl başlayan ve  bu yıl da devam eden proje çerçevesinde, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında  36 güvenlik görevlisi istihdam edildi. Kırklareli'nde istihdam edilen 36 güvenlik görevlisinin 24'ü ise kadınlardan seçildi.

Okulların emanet edildiği kadın güvenlik görevlileri, sabahın erken  saatlerinde görevli oldukları okullara gelerek, önce okulun içini, daha sonra da  çevresini kontrol ediyor.

Öğrencilerin gelişinden okuldan çıktıkları zamana kadar herhangi bir  olumsuzluk yaşanmaması için çaba gösteren güvenlik görevlileri, okul çevresinde  gördükleri olumsuzlukları başta emniyet müdürlüğü olmak üzere gerekli yerlere  iletiyor.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatlarıyla başlayan uygulamanın tüm  okullarda devam ettiğini söyledi.

Türkiye'deki tüm okullarda gerek özel güvenlik gerek ise kolluk  güçlerince önlemler alındığını ifade eden Bilgin, Kırklareli'nde de polis ve TYP  kapsamında güvenlik görevlilerinin okullarda görev yaptığını aktardı

Kentteki okullarda özellikle kadın güvenlik görevlisi sayısının daha  fazla olduğuna dikkati çeken Bilgin, "Bu konuda özellikle kadınların seçilmesinin  nedeni, hem çocuklarla iletişim açısından hem de çocukların içerisinde  bulundukları ruh halini anlamaları açısındandır. Bu nedenle kadın güvenlik  görevlilerimizin sayısı daha fazla. İlimiz başta olmak üzere çok ciddi bir  güvenlik sorunu da giderilmiştir. Uyuşturucu kullanımı ve diğer güvenlik  zafiyetleri konusunda da başarılar elde edilmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

"GÖZÜM ÇOCUKLARIN ÜZERİNDE"

Cumhuriyet Ortaokulu'nda güvenlik görevlisi olarak görev yapan Esen  Ünsal (38) görevinin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Okullarda özellikle kadın güvenlik görevlileri bulunmasının önemli  olduğunu belirten Ünsal, kadınların erkeklere göre işlerine daha titiz  yaklaştıklarını anlattı.

Okulda güvenlik görevlisi olmanın büyük bir sorumluluk olduğunu ifade  eden Ünsal, "Öğrencileri içeriden veya dışarıdan gelebilecek her türlü  tehlikelerden korumak için biz buradayız. Bizim gözümüz öğrenci, öğretmen, veli,  okulda tüm personelin üzerinde oluyor. Her türlü tehlikeyi hissetmemiz ve  görmemiz gerekiyor ki ona göre tedbir alalım. Biz görevimizi ne kadar titizlikle  yaparsak velilerin de içi o kadar rahat ediyor." diye konuştu.

Ünsal, Kırklareli'nin ve okullarının güvenli olduğuna işaret ederek,  "Biz yine de tedbiri elden bırakmıyoruz. Öğrencilerimize en iyi şekilde hizmet  ediyoruz. Öğrencilerimizi canım pahasına korumaya hazırım. Bu işin sorumluğunu ve  ciddiyetini bildiğim için zaten buradayım." dedi.

Velilerin de okulda kadın güvenlik görevlisi gördüklerinde çok memnun  olduklarını belirten Ünsal, her kadında annelik duygusu olduğu için okullarda  kadın güvenlik görevlisi olmasının daha iyi olduğunu dile getirdi.

Ünsal, öğrencilerle çok yakın temas halinde olduklarını anlatarak,  "Her şeyi gelip bana soruyorlar. Gözümün üstlerinde olduğunun bilinciyle hareket  ediyorlar." ifadelerini kullandı.

"ÖĞRENCİLERİ KÖTÜ NİYETLİ İNSANLARDAN KORUYORUM"

Hamdi Helvacıoğlu İlkokulu'nun güvenlik görevlisi Çiğdem Atlı ise  kendisinin de anne olduğunu belirterek, sorumluluğunu bilerek hareket ettiğini  söyledi.

Zorlanmadan görevini yerine getirdiğine dikkati çeken Atlı, çocukları  korumak ve kollamaktan gurur duyduğunu anlattı.

Atlı, okulda görev yapmanın çok güzel bir duygu olduğunu kaydederek,  "Öğrencileri kötü niyetli insanlardan koruyorum. İşinizi severek yaparsanız  hiçbir problem olmuyor. Ben, çocukları ve okulu seviyorum. Onları anlayarak,  görev yapıyorum. Şüpheli gördüğüm kişileri hemen emniyet güçlerine bildiriyorum."  şeklinde konuştu.

Yorum Yap
ÖGG HABERLERİ
Dedektif anne yargılama yolunu açtı
Dedektif anne yargılama yolunu açtı
ADANA'DA bir bankanın özel güvenlik görevlisinin öldürülmesi olayında ömür boyu hapis cezası alan bir şahsın annesi, boy tespiti yaptırıp olaya karışan en uzun kişinin 1.78 santim, oğlunun ise 1.88 santim boyunda olduğunu ileri sürerek, yeniden yargılama istedi. Bir bankada güvenlik görevlisi olan Ekrem Biçer, zırhlı araçla 17 Kasım 2008'de 2 soyguncunun saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti. Yapılan çalışma sonrası 15 kişi yakalandı.
Dolandırılıyordu, bankanın güvenlik görevlisi engelledi
Dolandırılıyordu, bankanın güvenlik görevlisi engelledi
Antalya'nın Manavgat ilçesinde telefonla aranarak dolandırılmaya çalışılan yaşlı adam, kredi çekmek için gittiği bankanın güvenlik görevlisinin durumu fark etmesiyle dolandırılmaktan kurtuldu.
Bankaya, soygun için girmiş
Bankaya, soygun için girmiş
Şapka ve kaşkolla kendisini gizleyip, elinde kurusıkı tabancayla bankaya girerek, 'Sen benim kız arkadaşıma nasıl laf atarsın?' diyerek güvenlik görevlisinin üzerine yürüyen Murat Yıldırım'ın (40), amacının soygun olduğu ortaya çıktı. Piyasa 15 bin lira borcu olduğu için soygun girişiminde bulunduğunu itiraf eden Yıldırım, 'yağma' suçundan tutuklandı.
Okul önünde genci vuran, güvenlik görevlisi emekli polisin davasına devam edildi
Okul önünde genci vuran, güvenlik görevlisi emekli polisin davasına devam edildi
BURSA'da, güvenlik görevlisi olarak çalıştığı okul önünde beklememesi için uyarıp, kavga ettiği Ç.D.'yi (18) arbede sırasında karnından vurup yaraladığı gerekçesiyle hakkında dava açılan emekli polis memuru Ali Galip K.'nın 'öldürmeye teşebbüs' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.
Adliyede Özel güvenlik görevlileri arasında silahlı kavga
Adliyede Özel güvenlik görevlileri arasında silahlı kavga
Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı önünde adliyede görevli özel güvenlik görevlileri arasında tartışma çıktı. Güvenlik görevlilerinden biri, meslektaşını silahla yaraladı. Olaya ilişkin savcılık soruşturma başlattı.özel
Yozgat Şeker Fabrikası önünde işçilerden kadro eylemi
Yozgat Şeker Fabrikası önünde işçilerden kadro eylemi
YOZGAT Şeker Fabrikası’nda çalışan 110 taşeron işçisi, fabrika önünde toplanarak kadro eylemi yaptı.
Düğünlere sivil güvenlik geliyor
Düğünlere sivil güvenlik geliyor
Gaziantep Valisi Davut Gül, düğünlerde havaya silah sıkılmasını engellemek amacıyla her düğünde bir sivil görevli bulunduracaklarını açıkladı
Diyarbakır’da 3 bin 877 kişiye Narko-Rehber Eğitimi verildi
Diyarbakır’da 3 bin 877 kişiye Narko-Rehber Eğitimi verildi
Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 3 bin 877 kişiye ve 324 özel güvenlik görevlisine NarkoRehber Eğitimi verildi.
YÖK'ten ALES ile ilgili önemli karar
YÖK'ten ALES ile ilgili önemli karar
Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), Meslek Yüksek Okullarında (MYO) temininde güçlük çekilen öğretim elemanı kadrolarına başvurularda Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) şartı aranmayacak, "uzmanlık alanları" yeniden belirlendi.
MALKARA’DA OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
MALKARA’DA OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
Malkara’da Kasım ayını değerlendirme kapsamında “Okul Güvenliği” toplantısı yapıldı.
Özel Kameraya ateş açtı Mahallesine güvenlik için konulan kamerayı tüfekle vurdu
Özel Kameraya ateş açtı Mahallesine güvenlik için konulan kamerayı tüfekle vurdu
Balıkesir'de mahallesine güvenlik için konulan kameraya kızan şüpheli, kamerayı adeta taradı. Elindeki tüfekle kameranın önüne gelen şüpheli, peş peşe ateş ederek kamerayı vurarak kullanılamaz hale getirdi. Saldırı anı ise ateş açılan kamera tarafından saniye saniye kaydedildi.
Güvenlik kamerası görüntüsü paylaşanlara soruşturma
Güvenlik kamerası görüntüsü paylaşanlara soruşturma
İçişleri Bakanlığı, delil veya kişisel veri niteliğindeki güvenlik kamerası görüntülerinin basın ve sosyal medyadan kamuoyuyla paylaşılmasının önüne geçmek amacıyla genelge yayımladı. Tüm kolluk personeli, diğer kamu görevlileri, bina, apartman, kamu ve özel sektör yöneticileri ile şoför esnafı bilgilendirilecek ve uyarılacak, genelgeye aykırı hareket edenler hakkında soruşturma başlatılacak.

HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
13°C / 9°C
Durum
Çok Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:41
Güneş
08:15
Öğle
13:06
İkindi
15:23
Akşam
17:45
Yatsı
19:12
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?

Kapat