özel güvenlik hakları  özel güvenlik haberleri  özel güvenlik sınav sonuçlar işçi hakları  iş hukuku  İŞ avukatı,işçi davları ,güvenlik-iş sendikası,öz-iş sendikası,hak-iş,türk-iş

Bu haber 30 Ekim 2018 20:19:10 Tarihinde eklenmiştir. 297 Defa Okundu.

Hak-İş Öz güven sen Havalimanlarında Sendikal Farkında lığı Ortaya Koyacağız

HAK-İŞ konfederasyonu ÖZ-GÜVEN-SEN Sendikası Diyarbakır il başkanı Hidayet MEŞE DHMİ Hava-limanlarında örgütlenme çalışmaları ile ilgili haber sitemize açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili açıklama yapan Meşe Çelik Gibi Bir İradeye Sahip Olan bir kişi başarmayacağı hiç bir şey yoktur. İnanmak ve karlı olduğunda işte o zaman istediğini sonucu alırsın. İşte ben ve arkadaşlarımı DHMİ’ yetki alacağımızı inandığı için örgütleme mücadelesinin başlattık

Hak-İş Öz güven sen Havalimanlarında Sendikal  Farkında lığı Ortaya Koyacağız

Öz Güven Sen; Örgütlü olduğu ve örgütleme çalışması yürüttüğü işyerlerinde, özel güvenlik görevlilerinin, insan onuruna yaraşır bir hayat sürmesi, uygun bir ücretle çalışması, ilgili yasaların verdiği hakların ötesinde, özellikle gelişmiş toplumların kabul ettiği esaslara uygun olarak, geleceğe güvenle bakması ve işsizlik korkusundan uzak bir yaşam sürdürmesi ve her düzeyde demokratik mücadeleyi esas alır.

Meşe HAK-İŞ Konfederasyonu ÖZ-GÜVEN-SEN Sendikası olarak Türkiye'nin özel güvenlik sektöründe hızla büyüyen, sektörde çalışan özel güvenlik görevlilerinin çalışma hayatındaki sorunları ile yakınen ilgilenen sendikayız. Sendikal mücadelemize DHMİ Havalimanlarında çalışan ve yaklaşık 3.700 kişiye ulaşan özel güvenlik görevlilerini de katmak istiyoruz bunun için gece gündüz tüm havalimanlarında sendikal örgütlenme çalışmalarımız devam etmektedir,özel Güvenlik görevli arkadaşlarımız hızla ÖZ-GÜVEN-SEN Sendikamızda birleşiyor, örgütlenme çalışmalarımız çok başarılı bir şekilde sonuç alıyor.Kısa zaman içerisinde  üye arkadaşlarımız adına toplu  sözleşmesi görüşmelerimiz başlayacaktır. Havalimanlarında çalışan özel güvenlik görevlilerinin ve yıllardır kronikleşmiş olan sorunlarını artık çözmek istiyoruz. Basit bir örnek verirsek X-RAY cihazlarında çalışan özel güvenlik çalışanlarının suç unsuru olan bir vakayı tespit ettiğinde ödüllendirme emniyet mensuplarına yapılıyor bundan özel güvenlik çalışanları yararlanmıyor. Kismi ceza kesimleri, haksız işten çıkarmalar, ödenmeyen hak edişler oluyor bizler tüm sorunları sendikal çerçevede ele alarak sorunları bire bir masaya yatırarak çözüm noktasında çalışacağız dedi.

Biz de toplumun her alanında görev yaparken bizleri öncelik hedeflerimizden düşen maaşların normal hale gelmesi için gerekli hukuk işlemlerin yapıp ilgi makama görüşüp bu konun düzetmesi için taleplerimiz olacaktır.  Mevcut sendikanın aldığı aidata ÖZGÜVEN-SEN olarak daha az alacağımıza bunlardan en önemlisi özel güvenlik görevlisi güvenceli çalışmaları için kadro almaları yönünden elimizden geleni yapacağına bizim için öncelik sendika değildir işçi sınıfın sınıfsal birliği sınıf mücadelesidir ülkemizin göz bebeği, hassas kurumlardan biri olan DHMİ’nin kadroya alınmamasının TÜRK-İŞ tarafından engellendiğinin kamuoyu tarafından bilmektedir. Mevcut sendikanın sloganı olan özel güvenlikler işçidir işçi kalacaktır. Bizim sloganımız ve mücadelemiz taşeronsuz çalışma hayattı insan onuruna yakışır geçine bilecek ücretin verilmesi bu sebepten dolayı tüm işçilerin ayrımsız olarak kadro alınması için mücadele etmek boynumuzun borcudur. Yeter ki DHMİ özel güvenlik görevlileri  iradelerine sahip olmalarının ve karlı ,selikamıza üye olup  yetki verdiği takdirde birçok sorunu çözüleceğiz emin olmalarının bilmesinin isteriz 

Yorum Yap
ÖGG HABERLERİ
Bankaya, soygun için girmiş
Bankaya, soygun için girmiş
Şapka ve kaşkolla kendisini gizleyip, elinde kurusıkı tabancayla bankaya girerek, 'Sen benim kız arkadaşıma nasıl laf atarsın?' diyerek güvenlik görevlisinin üzerine yürüyen Murat Yıldırım'ın (40), amacının soygun olduğu ortaya çıktı. Piyasa 15 bin lira borcu olduğu için soygun girişiminde bulunduğunu itiraf eden Yıldırım, 'yağma' suçundan tutuklandı.
Okul önünde genci vuran, güvenlik görevlisi emekli polisin davasına devam edildi
Okul önünde genci vuran, güvenlik görevlisi emekli polisin davasına devam edildi
BURSA'da, güvenlik görevlisi olarak çalıştığı okul önünde beklememesi için uyarıp, kavga ettiği Ç.D.'yi (18) arbede sırasında karnından vurup yaraladığı gerekçesiyle hakkında dava açılan emekli polis memuru Ali Galip K.'nın 'öldürmeye teşebbüs' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.
Adliyede Özel güvenlik görevlileri arasında silahlı kavga
Adliyede Özel güvenlik görevlileri arasında silahlı kavga
Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı önünde adliyede görevli özel güvenlik görevlileri arasında tartışma çıktı. Güvenlik görevlilerinden biri, meslektaşını silahla yaraladı. Olaya ilişkin savcılık soruşturma başlattı.özel
Yozgat Şeker Fabrikası önünde işçilerden kadro eylemi
Yozgat Şeker Fabrikası önünde işçilerden kadro eylemi
YOZGAT Şeker Fabrikası’nda çalışan 110 taşeron işçisi, fabrika önünde toplanarak kadro eylemi yaptı.
Düğünlere sivil güvenlik geliyor
Düğünlere sivil güvenlik geliyor
Gaziantep Valisi Davut Gül, düğünlerde havaya silah sıkılmasını engellemek amacıyla her düğünde bir sivil görevli bulunduracaklarını açıkladı
Diyarbakır’da 3 bin 877 kişiye Narko-Rehber Eğitimi verildi
Diyarbakır’da 3 bin 877 kişiye Narko-Rehber Eğitimi verildi
Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 3 bin 877 kişiye ve 324 özel güvenlik görevlisine NarkoRehber Eğitimi verildi.
YÖK'ten ALES ile ilgili önemli karar
YÖK'ten ALES ile ilgili önemli karar
Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), Meslek Yüksek Okullarında (MYO) temininde güçlük çekilen öğretim elemanı kadrolarına başvurularda Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) şartı aranmayacak, "uzmanlık alanları" yeniden belirlendi.
MALKARA’DA OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
MALKARA’DA OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
Malkara’da Kasım ayını değerlendirme kapsamında “Okul Güvenliği” toplantısı yapıldı.
Özel Kameraya ateş açtı Mahallesine güvenlik için konulan kamerayı tüfekle vurdu
Özel Kameraya ateş açtı Mahallesine güvenlik için konulan kamerayı tüfekle vurdu
Balıkesir'de mahallesine güvenlik için konulan kameraya kızan şüpheli, kamerayı adeta taradı. Elindeki tüfekle kameranın önüne gelen şüpheli, peş peşe ateş ederek kamerayı vurarak kullanılamaz hale getirdi. Saldırı anı ise ateş açılan kamera tarafından saniye saniye kaydedildi.
Güvenlik kamerası görüntüsü paylaşanlara soruşturma
Güvenlik kamerası görüntüsü paylaşanlara soruşturma
İçişleri Bakanlığı, delil veya kişisel veri niteliğindeki güvenlik kamerası görüntülerinin basın ve sosyal medyadan kamuoyuyla paylaşılmasının önüne geçmek amacıyla genelge yayımladı. Tüm kolluk personeli, diğer kamu görevlileri, bina, apartman, kamu ve özel sektör yöneticileri ile şoför esnafı bilgilendirilecek ve uyarılacak, genelgeye aykırı hareket edenler hakkında soruşturma başlatılacak.
Özel güvenlik görevlisinin mesai ücretlerinin ödenmesine karar verildi.
Özel güvenlik görevlisinin mesai ücretlerinin ödenmesine karar verildi.
TEİAŞ Bölge Müdürlüğünda, haftada 70 saatten fazla çalıştırılan ve izin kullandırılmayan 17 yıllık güvenlik görevlisinin mesai ücretlerinin ödenmesine karar verildi.
Vali Gül'den Hayırseverlere Arsa Bağışı Çağrısı
Vali Gül'den Hayırseverlere Arsa Bağışı Çağrısı
Gaziantep Valisi Davut Gül, Okul Aile Birliği Başkanları ile bir araya gelerek istek, öneri ve şikayetleri dinledi.Vali Gül; hayırseverlerden okul yaptırmak için arsa bağışı çağrısında bulunarak dört yüz bin metrekarenin üzerinde okul yerine ihtiyaç olduğunu kaydetti.

HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
13°C / 9°C
Durum
Çok Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:40
Güneş
08:14
Öğle
13:06
İkindi
15:23
Akşam
17:45
Yatsı
19:12
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?

Kapat